Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

PRP Tedavisi ve PRP Destekli Saç Ekimi

PRP Tedavisi ve PRP Destekli Saç Ekimi

PRP NEDİR? (Platelet Rich Plazma)

  ->  Kişinin kendi kanı alınır.

  ->  Kandaki diğer hücreler ayıklanarak kan plazması ve trombositten oluşan bir çeşit onarıcı konsantre elde edilir.

  ->  Trombosit yoğunluğu yaklaşık 3 katına çıkarılarılır.

  ->  Bu konsantre çok küçük şırıngalarla saç derisine enjekte edilir.

  ->  Trombosit hücreleri herhangi bir yaralanma durumunda yarada toplanan ve onarıcı fibroblast hücrelerini çağıran hücrelerdir.

  ->  Saçlı deriye enjekte edilen trombosit hücreleri de onarıcı, güçlendirici ve tazeleyici fibroblast hücrelerini saç derisinde toplar.

  ->  Onarıcı hücreler saç derisini ve saç köklerini güçlendirerek saçların dökülmesini önler.

PRP yöntemi saçların problemleri dışında birçok tedavide kullanılır. Yaşlanan derideki kırışıklıkların azaltılmasından acilen iyileşmesi gereken sakat sporcuların tedavisinin hızlandırılmasına kadar birçok alanda etkili olan PRP yöntemi eklem rahatsızlıklarında da kullanılır.

 

PRP Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin PRP yöntemiyle desteklenmesi gözle görülür şekilde başarı oranını artıracaktır. PRP saç ekiminde iki şekilde uygulanabilir. Birincisi direkt olarak PRP konsantresinin saç ekiminden önce saçlı deriye enjekte edilmesidir. Bu yöntemle ekilen saçlardaki tutma oranının %90’dan %95 civarına çıkması sağlanır. Diğeri ise PRP konsantresinin ekilecek greftlerin saklandığı sıvıya karıştırılmasıdır. Bu sayede greftlerin hayatta kalma süreleri artar ve greft kaybetme ihtimali azaltılır. İki yöntemle de köklerin bir an önce tutması ve yaraların iyileşmesiyle daha başarılı bir saç ekimi elde edilecektir.

 

Bir Kere PRP Yaptırmak Yeterli Mi?

PRP tedavisi tüm onarıcı tedaviler gibi tekrar edilmesi gereken bir işlemdir. 15 günde bir olacak şekilde 4 seanslık ilk PRP uygulanır. 6 ay sonra devamı yapılır. Daha sonra senede bir yaptırılır. İlk seanstan 10 gün sonra etkisi görülmeye başlar. Saçlar güçlenir ve canlılığı artar.

 

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz