Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Lazer Epilasyonu Nedir? Yüzdeki Sarı Tüylere Uygulanabilir Mi?

Lazer Epilasyonu Nedir? Yüzdeki Sarı Tüylere Uygulanabilir Mi?

Tüylenme Sorunu

Yüzdeki tüylenme özellikle kadınların çözüm aradığı bir problemdir. Yüzün herhangi bir bölgesinde çıkan tüyler kadınların kabusu olabilir. Erkeklerin önemli bir kısmı da bu sorundan muzdariptir. Özellikle erkeklerde elmacık kemiklerinin altından çıkan tüyler gerçekten kötü bir görüntü oluşturur. Aynı şekilde birleşik kaşlar da estetik açıdan büyük bir sorundur.

 

Lazer Epilasyonu Zor Bir İşlem Mi?

Lazer epilasyon yöntemiyle sanki birkaç dakikada tüy sorunlarından kurtulmak mümkünmüş gibi bir düşünce empoze edilse de bu yöntemin de belirli zahmetleri vardır. Çok ucuz fiyatlara tek seansta tüm tüyleri yok edeceğini iddia edenlere kulak asmadan gelin uygulamanın esasları neymiş öğrenelim.

 

Lazer Epilasyonu Nedir

Lazer epilasyonu kıl köklerini uygun lazer dalgalarıyla yakma işlemidir. İşlem sırasında soğutma uygulandığı için cilde ya da organlara hiçbir zarar gelmez. Lazer epilasyonu neredeyse bütün tüyler için kullanılabilir.

 

Bütün Tüyleri Yok Eder Mi?

Eskiden yüzdeki küçük tüyleri yok edebilecek lazerler yoktu. Gelişen teknolojiyle birlikte yüzdeki ayva tüyleri için bile kullanılabilen lazerleri olduğunu iddia eden kurumlar ortaya çıktı. Ancak birçok uzman bunların gerçek dışı iddialar olduğunu savunuyor. Yani beyaz, sarı vb çok açık renkli tüylerin lazerden etkilenmeyeceğini söylüyorlar.

 

Ten Rengi Önemli Mi?

Ten rengine kadar açık  olursa lazer epilasyonu o kadar başarılı olur. Çünkü deri rengiyle tüy renginin farklı olması, lazerle tüylerin hedef alınmasını kolaylaştırır. Esmer kişilerde deri rengi tüylerin rengine yakın olduğu için tüylerin hedef alınması zor olur.

 

Kaç Seans Sürüyor?

Lazer ışınları aktif kıl köklerini yakar. Lazer bütün aktif kökleri yaksa bile lazer yapılırken aktif olmayan kıllar sonradan aktif hale gelirler. Yani lazer uygulamasının tekrarlanması gerekebilir. Özellikle yüzdeki ince tüyler için gereken seans sayısı daha fazladır. Aralarında 1 yada 2 ay olmak üzere 10 seansa kadar lazer epilasyonu uygulamasına ihtiyaç duyulabilir. Bu yüzden tek seansta kesin çözüm gibi aldatmacalara kanmamak gerekir. İçinde doktoru dahi olmayan ve sadece kar amacıyla kurulmuş çok fazla lazer merkezi vardır. Böyle yerlerde yapılan işlemlerde yanık izi oluşması sonucu mahkemeye başvuran çok fazla insan vardır. Epilsyonun basit bir işlem olmadığının bilincinde olup şansa bırakmamak gerekir. Lazer operasyonu yaptırılacak kurumu iyice araştırmak gerekir. Lazer epilasyonu doğru uygulandığında kalıcı yan etkisi olmaz.

 

Tüy Dökücü Kremler Aynı İşi Yapar Mı?

Tüy dökücü kremler kılların protein yapısını bozarak dökülmelerini sağlar. Bu yöntem tüyleri jiletle almaktan farksızdır. Tüy dökücü kremler sanılanın aksine kalıcı çözüm sağlamaz. Fakat bazı tüy dökücü kremler tüylerin daha zayıf çıkmasını sağlayabilir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz