Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Lazer Lipoliz Nasıl Bir Yöntemdir?

Lazer Lipoliz Nasıl Bir Yöntemdir?

Yağ Yakımı İçin Cerrahi Müdahale

Vücuttaki fazla yağlar çağımızın önemli sorunlarından biridir. Fazla yağlardan kurtulmak için uzman doktorlar, diyetisyenler veya spor koçları tarafından onlarca farklı yöntem önerilir. Fazla yağlardan kurtulmak için emek ve zaman harcamayı göze alan kişiler genellikle diyet ve spor ikilisini kullanarak amacına ulaşırlar. Ancak bazı kişiler hem kısa sürede sonuç istediği hem de kendini zorlamaktan kaçındığı için cerrahi müdahaleleri tercih ederler. Cerrahi müdahaleler çok kısa sürede kişileri fazla yağlarından kurtarabilir ve esneyen deriyi orijinal gergin durumuna getirebilir. Son yıllarda yağ alınması için çok çeşitli cerrahi teknikler geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de lazer lipolizdir.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz adından da anlaşılacağı gibi yağ hücreleri için özelleştirilmiş bir lazerin kullanımı ile yapılır. Yağlı bölgeye çok küçük bir delik açılarak deri altına uygulanan lazer yağ hücrelerine etki ede ve onları patlatır. Lazer uygulaması küçük bir alanda yapılıyorsa patlayan hücrelerdeki yağ moleküllerini vücut kendiliğinden atabilir. Ancak geniş alanlarda uygulanan lazer sonucu ortaya çıkan yağ molekülleri çekilerek vücut dışına taşınmalıdır. Aksi taktirde dağılan yağlar başka hücrelerin içerisine yerleşebilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Lazer lipoliz uygulanacak kişinin herhangi bir sağlık problemi yoksa işlem daha kısa sürede sonuç verir. Ayrıca bu uygulamayı diyet ve spor ile desteklemek gerekmektedir. Ortalama bir değer vermek gerekirse 4-5 aylık gibi bir süre sonunda lazer lipoliz ile yağlardan kurtulmak mümkündür.

Lazer Lipolizle Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Lazer lipoliz yönteminde hekime veya cihaza göre belirlenen bir üst sınır yoktur. Alınabilecek yağ miktarını hastanın cilt yapısı belirler. Eğer hastanın cildi fazla miktarda yağ alımı karşısında sarkacaksa daha az miktarlarda yağ alımı ile operasyon noktalanmalıdır.

Lazer Lipolizle Liposuction’ın Ne Farkı Vardır?

Lazer lipolizde daha lokal bir uygulama vardır. Yani yalnızca yağ hücreleri etkilenir. Bu nedenle hem işlemin süresi daha kısadır hem de uygulanan bölgenin iyileşmesi daha hızlı olur. Ayrıca lazer teknolojisinde işlem sonrası herhangi bir iz kalmaz.

Lazer Lipoliz Sonrası İyileşme Dönemi

Hasta işlem yapıldıktan birkaç saat sonra rahatlıkla sosyal ortamına geri dönebilir. Yürüme, koşma gibi faaliyetlerde herhangi bir sorun yaşamaz. Ayrıca eğer küçük bölgelere işlem yapıldıysa ve parçalanan yağlar vücudun toleransına bırakıldıysa hastanın değişimi fark etmesi 15-20 gün sürebilir. İşlem yapılan bölgedeki dokuların eski sağlığına kavuşması ise ortalama 3-4 ayı bulabilmektedir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz