Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Peeling, deriye kontrollü bir şekilde hasar vererek derinin yenilenmesini sağlama esasına dayanan klinik bir yöntemdir. Çok yüzeysel peelingler güzellik salonlarında uygulanabilir. Fakat derin peelingleri kesinlikle uzman bir dermatolog uygulamalıdır. Kimyasal peeling deriye kimyasal maddelerin nüfuz etmesi sonucu derinin soyulmasını sağlar. Peeling yöntemiyle soyulan deri kendini onarır. Taze ve parlak bir görünüm kazanır. Peeling  yapılırken kullanılacak kimyasal madde ne kadar derine inilmesi gerektiğine göre değişir. Burun çevresi gibi hassas yerler kremlerle korunur.

 

Peeling Kimlerde Kullanılır?

Peeling  ciltte istenmeyen bir görüntü olduğunda ilk akla gelen seçeneklerden biridir.

-> Akne ve akne izi tedavisi

-> Kırışıklıkların azaltılması

-> Geniş gözeneklerin toplanmasında

-> Çil tedavisi

-> Güneş lekelerinin tedavisi

-> Herhangi bir cilt lekesinin tedavisi

Yukarıdaki problemlerin hepsinde peeling  en etkili tedavilerden biridir.

 

Faydaları Nelerdir?

Peeling bir yenileme işlemidir. Yenileme cildi gençleştirir ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Kırışıklara karşı etkilidir. Deride oluşmuş çeşitli leke ve izlerin yok edilmesini ya da belirginliğinin azaltılmasını sağlar. Ancak çoğu zaman sivilcelerin neden olduğu derinlemesine tahribatla oluşmuş oyukları tamamen yok etmesi mümkün değildir.

 

Peeling Pahalı Mıdır?

Peeling uygulamasının fiyatı peeling çeşidine ve seans sayısına göre değişir. Peeling çeşidi de ciltte  yok edilmek istenen izin cinsine ve derinliğine göre belirlenir. Bazı peeling uygulamaları pahalıdır. Ancak sadece cilt yenileme için yapılan uygulamalar ucuzdur. Yüzeysel peeling evde de yapılabilir.

 

Öncesi ve Sonrası

Peeling işleminden önce ya da sonra deriyi tahriş edebilecek hiçbir işlem yapılmaması ve derinin güneşten korunması gerekir. Derin peeling uygulamalarında 1 ya da 2 hafta kızarıklık ve soyulma olur.

 

Yan Etkileri

Peeling güvenli bir yöntemdir. Fakat tedavi sonrası hatalı bakım ya da doğrudan yanlış tedavi uygulanması durumunda ciltte geçici ödemler  ya da kızarıklıklar oluşabilir. Ucuz olduğu için her yere güvenip peeling yaptırmayın. Sadece cilt bakımı gibi görünse de peeling uzmanlarınca yapılması gereken bir işlemdir.

 

Evde Peeling Yapılır Mı?

Bilinçsizce limon suyu vb. maddelerle yapılan peelingler tavsiye edilmez. Bu uygulamalarda yapılabilecek yanlışlar cilde zarar verebilir. Hazır satılan ya da test edilmiş bir formülle hazırlanan, derinin en üst tabakasının yenilenmesini sağlayan haftalık peeling maskeleri kullanılabilir. Bu ürünler cildimizin derinlemesine temizlenmesine de yardımcı olur.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz