Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Kalıcı Zayıflık Nasıl Sağlanabilir?

Kalıcı Zayıflık Nasıl Sağlanabilir?

Sağlıklı Bir Vücuda Sahip Olmak

Estetik görünüm ve sağlıklı bir yaşam için vücut ölçüleri dikkat edilmelidir. İdeal bir vücut ölçüsü için de düzenli spor ve sağlıklı beslenme düzeni gerekir. Fazla kilolu kişilerin beslenme düzenlerine daha çok dikkat etmeleri gerekir. Kilo aldıracak, vücudun yağ oranını artıracak ve metabolizmayı yavaşlatacak gıdalardan uzak durmak sağlıklı bir beslenmenin en temel kurallarıdır. Düzgün bir fiziğe sahip olmak için kas ve bağ dokusunun gerginliği de oldukça önemlidir. Bu nedenle spor koçlarının önerileri dikkate alınarak düzenli bir egzersiz programı uygulanmalıdır.

Verilen Kiloların Geri Alınması

Kilo veren kişilerin yaşamlarındaki düzeni korumaları gerekir. Aksi taktirde verilen kilolar kısa süre içerisinde geri alınabilir ve aylarca harcanan emek boşa gitmiş olur. İdeal kilonun korunması da en az bunun sağlanması kadar zordur. Çünkü zayıflama sürecinde temel kural günlük harcanan enerjiden daha az enerji almak ve vücutta depolanan yağların eritilmesini sağlamaktır. Ancak fazla kilolar verildikten sonra harcanan ve alınan enerjiyi dengede tutacak şekilde beslenmek gerekir. Bunun için de kilo verme sürecinde olduğu gibi beslenme ve spor uzmanlarına danışarak yeni bir program oluşturmak gerekir. Kilo veren kişilerin ideal kilolarını koruyabilmelerine kalıcı zayıflık zağlanması denilmektedir.

Kalıcı Zayıflık Sağlamak İçin Neler Yapılabilir?

  ->  Gün içerisinde harcanan kaloriyi artırmak ve vücudun sıkılığını korumak için düzenli spor yapılması gerekir.

  ->  İhtiyaç duyulan kalori miktarı hastanın yaşına, kilosuna, boyuna ve günlük aktivitelerine bakılarak hesaplanır.

  ->  İhtiyaç duyulan günlük enerji miktarı belirlendikten sonra bunun karşılanabilmesi için uygun bir diyet programı belirlenir.

  ->  Belirlenen diyet programına harfiyen uyulur. Ancak kişilerin beslenmelerine çeşitlilik kazandırmak  gerekir. Bunun için ayda bir aynı kalori miktarı ile yeni bir beslenme düzeni oluşturulur.

  ->  Kalıcı bir zayıflık sağlamak isteniyorsa sindirim sisteminin de iyi çalışması gerekir. Sindirim sistemini düzene sokmak için de lifli gıdalar ve bol su tüketilmesi gerekir.

  ->  Meyve seçimi de kilo durumunu doğrudan etkiler. Tüm meyvelerde insan için gerekli vitaminler vardır.Ancak elma, kivi gibi meyveler glisemik indeksleri düşük olduğu için uzun süre tokluk hissi oluşmasını sağlarlar.

Hızlı Kilo Vermek ve Kalıcı Zayıflık

Kilo problemi yaşayan insanların en büyük sorunu fazla kilolardan nasıl kurtulacaklarıdır. Bu nedenle pek çok spor ve diyet uzmanıyla görüşüp fikir alırlar. Konunun uzmanları, kilo problemi olan kişilere çok farklı yöntemler sunar ve danışan kişi bunlardan kendisine en uygun olanı seçerek uygulamaya başlar. Kilo verme yöntemlerindeki en temel farklardan birisi fazla kiloların ne kadarlık bir süreçte verileceği konusudur. Hızlı kilo vermek, vücutta bir dengesizliğe yol açmaktadır. Bu nedenle fazla tercih edilmez. Ancak bu hızlı kilo vermenin her konuda kötü olduğu anlamına gelmez. Son yıllarda Amerika’daki obezler üzerinde yapılan çalışmalara göre hızlı kilo vermenin kalıcı zayıflık için daha faydalı olduğu belirlenmiştir. Bu durumun bilimsel açıklaması henüz net biçimde ortaya konamamıştır. Ancak araştırmalar devam etmektedir.

Çalışanların Formunu Koruması

Yoğun iş temposu, insanları sağlıksız bir yaşama itmektedir. Bu sağlıksız yaşamın en belirgin unsurlarından biri de beslenme düzenidir. Çünkü dışarıdan alınan yemekler genellikle yüksek kalorili ve insanları şişirerek doyurmaya yönelik hazırlanmaktadır. Böyle bir beslenme mantığı kesinlikle sağlıksızdır. Ancak çalışan insanların da bu beslenme düzeninin dışına çıkması pek mümkün değildir. Bu nedenle çalışan insanlara önerebileceğimiz en iyi yol akşamları hazırlanan sağlıklı yemeklerin paketlenerek iş yerine götürülmesidir. Örneğin, akşam hazırlanan yoğurtlu ıspanak, kepek ekmekli sandviç veya haşlanmış tavuk göğsü gibi yiyecekler ertesi gün öğle arasında sağlıklı bir öğün oluşturabilir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

  1. Fatma Işık dedi ki:

    Biraz fazlalığım vardı bende 7kilo vermeye karar verdim kendimi daha iyi hissediyorum aynaya baktığımda bana biraz tuhaf geliyordu çünkü karar aldım ve başarıcağım dedim daha sağlıklı bir yaşam için fazlalıklarımdan kurtulacağım hareketlerim bile daha değişti Feat Tea Detoks Çayı farkıyla bitkisel bir ürün herhangi yan etkisi yok kullanmaya yeni başladım ama farkını görmeye başladım teşekkürler Feat tea sizde istediğiniz forma girmek istiyorsanız diyet yapmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamaya incelemek isteyen buradan ulaşabilir yorumlarınızı bekliyorum

Yorum Yaz