Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Evde Hızlı Arka Kol Kası Geliştirme Egzersizleri (Triceps)

Evde Hızlı Arka Kol Kası Geliştirme Egzersizleri (Triceps)

İdeal seviyede kaslı bir vücuda sahip olmak erkeklerin neredeyse tamamının istediği bir şeydir. Ancak günümüz insanı en çok istediği şeylere bile vakit ayıramaz oluyor çoğu zaman. İnsanlar kısıtlı spor vakitlerinde  istedikleri vücuda mümkün olduğunca yaklaşmak istiyorlar. Dolgun ve gösterişli bir pazı isteyen erkekler bu noktada büyük bir yanlışa düşüyorlar. Sürekli ön kol egzersizlerine yüklenirlerse iyi görünen kollara sahip olabileceklerini sanıyorlar. Ama kolları asıl güçlü gösteren şey arka kol kaslarıdır. Eğer zamanı doğru kullanıp triceps (arka kol) kas grubunu da geliştirirseniz istediğiniz sonuca daha yakın neticeler alırsınız. Vücut geliştirmenin strateji boyutunu ihmal etmeyin ve imkanınız varsa vücut geliştirme alanında uzman bir hocadan yardım alarak başlayın. Her vücudun ihtiyacı farklıdır.

1-) Dips Egzersizi

Dips-triceps-UzmanTedavi.NET

 

 

Bu egzersizin arka kol kaslarına odaklanmış olduğu söylenebilir. Üstelik ön kolu iyi gösteren arka kol  kasları gibi göğüs kaslarını iyi gösteren kanat kaslarını da çalıştırmaktadır. Bu hareketi yaparken kalça yere değmemelidir. Bacaklar gerilmeye zorlanmamalı ve gerektiğinde dizler kırılmalıdır.

 

2-) Özel Şınav Pozisyonu (Diamond Push Up)

Diamond-push-up-şınavı-UzmanTedavi.NET

 

Şınav arka kol kaslarını iyi çalıştıran bir harekettir. Ancak ileri seviyelerde yetersiz kalır. Arka kol Kaslarına daha çok yüklenmek için normal şınavdan farklı olarak eller fotoğrafta gösterildiği gibi birleşik olur. Bu harekete “diamond push up” denir. İsmini elin gösterdiği şeklin elması andırmasıdır. Bu hareketi yapamıyorsanız temel şınav pozisyonuyla çalışabilirsiniz.

3-) Triceps Extension

Triceps-Extension-UzmanTedavi.NET

 

Evde elinize bir pet şişe alarak bile yapabileceğiniz bir harekettir. Özellikle kadınlarda çok erken yaşlarda sarkan arka kol bölgesini sıkılaştırmak için ideal bir harekettir. Evde ağırlığı olanlar için uygundur. Ancak ağırlık yoksa bile sıkılaştırma adına ara ara pet şişelerle yapılabilir.

 

4-) Kick Back Egzersizi

Triceps-kickback-egzersizi-UzmanTedavi.NET

 

Bu egzersiz de pet şişelerle yapılabilecek kadar pratiktir. Ancak bu duruş bel ağrısına neden olabileceği için iki kolunuzla birden çalışmak yerine, bir elinizi dizinize koyarak destek alırken diğer kolunuzu çalıştırabilirsiniz. Kollarınızı sırayla çalıştıracağınız için zaman alsa da bel ağrısının önüne geçecektir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
3 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 4,33 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

  1. Çağlayan dedi ki:

    Abi çok zorlamayın ben yaş 15 evde 1 sopaa 2 5 lt şişe takıp başladım 1 haftada karın kasım belli oldu kollar zaten fena 1 den10 barfikse çıktım

Yorum Yaz