Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Siyah Noktalarınızı Evde Bırakmanız İçin Tedavi Yöntemleri

Siyah Noktalarınızı Evde Bırakmanız İçin Tedavi Yöntemleri

Siyah noktalar, hem hoş olmayan bir görüntüye sebep oldukları için hem de sivilceye dönüşme ihtimallerinin yüksek olması sebebiyle tedavi edilmelidirler. Tedavi için cildin her daim temiz olması yetmez. Aynı zamanda nemli tutmamız gerekir. Çünkü cildimizi kuru bırakırsak vücudumuz buna tepki gösterir ve cildi nemlendirmek için daha fazla yağ salgılar. Daha fazla salgı daha fazla siyah nokta demektir.

Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedavi sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu, siyah noktaları sıkmamaktır. Bilinçsizce sıkılan siyah noktaların sivilceye dönüşmesi çok kolay olur. Ayrıca fazla sıkıldığında gözeneği tıkayan kirin bir kısmı daha derine gider. Siyah noktalar tedavi edilse bile, yağlı cilde sahip kişilerin cildi her zaman siyah nokta oluşturmaya meyillidir. Bu sebeple cildiniz yağlıysa kendinize ait bir cilt bakımı disiplininiz olmalıdır. Cildi ile barışık olmanız önemlidir. Cildin sık sık buhar banyosu ile nemlendirilmesi gerekir. Başlangıçta haftada bir kere uygulamanız gereken buhar banyolarını zamanla 15 günde bire düşürebilirsiniz.

Siyah Noktaların Doğal Tedavi Yöntemleri

Siyah noktaların tedavi yöntemleri arasında en etkili olan uygulamaların başında peelingler gelir. Evde hazırlayabileceğiniz maskeler ve  hazır halde satılan peelingler siyah noktaları yok etmenize yardımcı olur. Yoğurt ve mısır nişastasıyla hazırlanan maskeler sayesinde siyah noktaların oluşumunu engelleyebilir ve var olan siyah noktalarınızı yok edilebilirsiniz. Uzmanların siyah nokta tedavisinde ilaç kullanımını tavsiye etmediklerini de ayrıca belirtmek gerekir.

 

Buhar Banyosunu İhmal Etmeyin

Farklı bir doğal siyah nokta tedavisi de buhar banyosuyla yumuşatılan cilde uygulayabileceğiniz siyah nokta bantlarıdır. Siyah noktaların üzerine uygulamanız gereken bu bantlar, nemli ve yumuşak bir cilt üzerinde daha etkili olacaktır. Kuru bir cilde uygulanan siyah nokta bantlarından istediğiniz faydayı alamazsınız.

 

Siyah Noktalar Kroniktir

Siyah noktalar kroniktir. Bu sebeple yaşam boyu bu oluşumlarla yaşamayı öğrenmelisiniz. Buhar banyosunu düzenli uygulamalısınız. Eğer sürekli bakım yaparsanız siyah noktalardan tamamen kurtulabilirsiniz. Ama bunu bir stres konusu haline getirmemelisiniz. Karşılığını nasıl alacağınızı düşünerek ve isteyerek bakım yaparsanız bir yandan da siyah noktaları artıran stres etkeninden kurtulmuş olursunuz.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

  1. funda şebnem dedi ki:

    gözlerim mavi ama saçm kömür renginde ve beyaz tenliyim çillerim var çillerim güzel göstermiyodu yaptım ve geçti mutluyum

Yorum Yaz