Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Et Benleri Nasıl Alınır?

Et Beni Nedir?

Et benleri cilt seviyesinden daha kabarık olarak ortaya çıkan farklı büyüklükteki oluşumlardır. Bunlar genellikle koyu renkli olduklarında fark edilirler ama ten renginde olanları da oldukça fazladır. Et benleri çocukluk döneminde ortaya çıkabileceği gibi ilerleyen yaşlarda da kendini gösterebilir. İlk zamanlar toplu iğne başı kadar olan et beni zamanla bir fasulye büyüklüğüne ulaşabilir veya ilk dönemlerindeki boyutunda kalabilir. Et benlerinin oluşumunda genetik etkenler de söz konusudur ancak tek neden bu değildir. Bu oluşumlar genellikle boyun, koltuk altı ve kasık gibi terlemenin fazla olduğu bölgelerde kendini gösterir.

Et Beni Oluşumu Engellenebilir Mi?

Et benlerinin oluşumu büyük çoğunlukla genetik etkenlere dayanır. Bu genetik etkenler ani kilo değişimleri ve fazla terleme gibi olumsuz koşullarla da desteklenirse et beni oluşumu kaçınılmazdır. Bunların dışında beslenme, radyasyon gibi konuların et beni oluşumu ile herhangi bir ilgisi yoktur. Yani bu tarz önlemler alınarak et beni oluşumunun önüne geçilemez.

Et Benleri Tehlikeli Midir?

Et benleri genellikle tehlikesiz oluşumlardır. Ancak et benlerini dış etkenlerden ve travmadan korumak gerekir. Örneğin koltuk altı veya kasık bölgesindeki istenmeyen tüyler jiletle alınırken kesinlikle et benlerine dikkat etmek gerekir. Zira et benleri kesilir, koparılır veya tahriş edilirse bulunduğu bölgede kanama ve enfeksiyon gelişebilir. Bunların dışında herhangi bir zarar görmeyen et benileri olumsuz bir durum yaratmaz.

Et Benleri Nasıl Alınır?

Et benleri özellikle yüz ve boyun bölgesinde ise estetik açıdan olumsuz bir görüntüye sebep olabilir. Böyle bir durumdan şikayetçi olan kişiler et benlerinden kurtulmak isterler. Et benlerinin alınma yöntemleri şunlardır;

  ->  Et beni, cerrahi bıçaklarla kesilir, gerekiyorsa dikiş atılır ve iyileşir.

  ->  Önce et beni olan bölge uyuşturulur daha sonra koter denilen alet ile alınır.

  ->  İlgili bölge dondurularak acısız biçimde et beni alınabilir.

Et benleri alındıkları yerde tekrar çıkamazlar. Ancak vücudun farklı bir bölgesinde yeniden kendini gösterebilirler.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

  1. Adem dedi ki:

    Bende de et benleri vardı metin hocanın ilacını aldım kullandım hepsi yok oldu çok güzel ilaç ile yarıyor metin hocanın telefonu 0505213****

Yorum Yaz