Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burnun şekilsel ve fonksiyonel bozukluklarını düzeltmek için yapılan cerrahi operasyondur. Bu iki bozukluğun aynı operasyonda düzeltilmesi çok önemlidir. Çünkü farklı seanslarda yapılırsa, tek seansta elde edilen başarıya ulaşılamaz. Bu operasyonlar ilk dönemlerde yalnızca küçültme tekniğiyle uygulanmaktaydı. Bu da burunda birçok fonksiyon bozukluğu oluşturuyordu. Son yıllarda burnun fonksiyonel önemi daha iyi anlaşıldığı için farklı tekniklerle operasyonlar yapılmaya başlandı. Burun estetiğinde amaç yüzdeki diğer organlarla ve kendi içinde uyumlu bir burun yapmaktır.

Burun Estetiğiyle Nasıl Değişimler Yapılmaktadır?

  ->  Büyük burunlar küçültülebilir.

  ->  Küçük burunlar büyütülebilir

  ->  Burun ucu aşağıya doğru inik ise yukarı kaldırılabilir

  ->  Burunda basık bölgeler varsa kıkırdak eklenerek doldurulabilir.

Burun Estetiğinde Operasyon Süreci Ve Sonrası Nasıldır?

Burun estetiği hasta açısından kolay ve ağrısızdır.  Ancak hekim için son derece zor ve aşırı incelik gerektiren bir operasyondur. Ameliyat sırasında açık veya kapalı olmak üzere 2 teknik kullanılabilir. Açık teknikte deri tamamen kaldırılır, tüm yapılar gözle görülür ve kemik düzeltmelerinde daha çok bu yöntem kullanılır. Kapalı teknikte ise insizyon yani kesik atılarak işlem yapılacak bölgeye ulaşılır. Ameliyat sonrasında hasta 3. haftadan itibaren rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir. Ancak burunda oluşan şişliklerin tamamen geçmesi 6-8 ayı bulmaktadır. Bu süreçte hastanın yapısıyla ilgilidir. Eğer hastanın burun derisi kalınsa iyileşme süreci uzun, burun derisi inceyse daha kısa olmaktadır. Ayrıca hastanın ameliyat sonrasında hekimin tavsiyelerine uyması da bu süreci hızlandırmaktadır.

Burun Estetiği Hangi Yaşlarda Yapılabilir?

Burun estetiği kızlarda 17, erkeklerde 18 yaşından sonra yapılmaktadır. Ancak burunda çok büyük bir travma sonucu şekil bozuklukları ve aşırı fonksiyon kaybı varsa daha erken yaşlarda da burun estetiği yapılabilir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz