Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Selülit Nasıl Geçer? Selülit Çözümleri

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit, insan vücudunda lifli dokuların altındaki yağ, su ve tuz birikimleri sonucunda deride girinti ve çıkıntılar görülmesidir. Sanıldığı gibi yalnızca kilolu veya yalnızca yaşlı kadınlarda görülen bir hastalık değildir. Ergenlik çağından itibaren her yaş gurubu insanda görülebilmektedir. Hormonlardan kaynaklı dolaşımsal bir problemdir. Östrojen hormonunun etkisiyle oluşur. Her bireyde östrojen vardır. Fakat bazı bireyler selülit oluşumuna daha yatkındır. Ayrıca hareketsiz yaşam, gazlı içeceklerin fazla tüketilmesi, sigara kulanımı gibi kan dolaşımını bozacak etkenler de selülit oluşma ihtimalini artırır.

Selülit Oluşumun Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

  ->  Günde en az 2 litre su içilmelidir.

  ->  Dolaşımsal bir problem olduğu için düzenli egzersiz yapmak ve yüzmek selülit oluşma ihtimalini azaltır.

  ->  Uyku düzenine dikkat edilmelidir.

  ->  Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.

  ->  Kızartmalar, yağlı yiyecekler, hazır gıdalar gibi vücudumuzda toksik etki yaratacak besinler tüketilmemelidir.

  ->  Selülit oluşması muhtemel bölgelerin her gün yumuşak bir fırçayla fırçalanması veya el ile o bölgelere masaj yapılması gerekir. Bu işlem o bölgedeki kan akışını artırarak selülit oluşma riskini azaltır.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisinde ilk önce hastada bulunan selülitin hangi evrede olduğu belirlenir. 1. ve 2. evredeki selülitlerle 3. ve 4. evredeki selülitlerin tedavisi farklıdır. Selülit tedavisi uzun süreçli olmaktadır. Hastanın tedaviye başlanmadan önce bunu göze alması gerekir. Uzun sürmesinin sebebi, lenf sıvısının akışı ve bağ dokunun tekrardan canlandırılmasının en az 15 seanslık bir tedavi gerektirmesidir. 1. ve 2. evredeki selülit tedavilerinde lenf drenajını artırıcı tedaviler yeterli olabilmektedir. 3. ve 4. evre selülitlerde ise buna ek olarak mezoterapi tedavisi gerekmektedir.

Mezoterapi Nedir?

Selülite iyi gelen bitkisel karışımların, derinin mezoderm tabakasına enjekte edilmesidir. Acılı fakat çok etkili bir yöntemdir.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
0 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 0,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz