Sağlıklı Yaşam Merkezine Hoşgeldiniz

Ananas Maskesiyle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Ananas Maskesiyle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Ananasın Faydaları

Ananas lezzetli olduğu kadar cilt için de faydalı bir meyvedir. Ananasta bulunan bromelain; sindirime yardımcı, ödem ve şişkinliği önleyici bir enzimdir. Ananasta bulunan B vitamini cildi nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırır. Ananas bütün ciltler için faydalıdır fakat kuru ciltler için etkisi çok iyi olur. Ananas yaraların iyileşmesine yardımcı olur.Çok fazla C vitamini içeren ananasın bağışıklık sistemine de büyük desteği vardır.

 

Neden Ananas Maskesi

Ananasta bulunan bromelain enzimi çok aktif ve alerji yapabilecek bir enzimdir. Bu enzim, ananas  fazla yendiği zaman dilde ve ağızda yara yapabilir. Ananasın  ciltte yarattığı mucizevi etkiden yeterince yararlanmak için bir maske desteğine ihtiyaç duyulabilir. Ananas maskesinde cilt tipine göre değişen ilaveler olması önemlidir. Ananas tek başına da çok iyi bir maskedir fakat tam olarak istenilen verimi almaya yönelik formüller geliştirilmiştir.

 

Doğru Maskeyi Seçmek Gerekiyor

Cildin yağ ve nem ihtiyacını karşılamak ve cildi tanıyarak bakım yapmak gerekir. Ancak böylece ipeksi, yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün olur. Birkaç maske seçeneği arasından size uygun olanı uygulamanız gerekir. Hangi maske uygulanırsa uygulansın cildin temizlenmiş olması gerekir. Kirli cilde uygulanan maskelerin etkileri sınırlı olacaktır.

 

CİLDE PARLAKLIK KAZANDIRMAK İÇİN

  ->  Bir dilim ananas (yüze yetecek kadar)

  ->  Bir yemek kaşığı bal

  ->  1 çay kaşığı buğday yağı

 

Tüm ananas maskeleri morluklara  çok iyi gelir. Parlaklık maskesi gözaltındaki morluklarda da kullanılabilir. Malzemeler mutfak robotunda püre haline getirilir ve cilde sürülür. 15 dakika yüzde bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Şayet buğday yağı yoksa onun yerine yumurta da kullanılabilir. Normal ciltler için 1 yumurta, yağlı ciltler için iki yumurtanın sadece beyaz kısımları, kuru ciltler için ise iki yumurta sarısı kullanılmalıdır.

 

CANLILIK KAZANDIRMAK İÇİN

  ->  Bir dilim ananas

  ->  2 yemek kaşığı hindistan cevizi sütü

Ananaslar çok küçük şekilde dilimlenir ve malzemeler karıştırılarak cilde uygulanır.

 

CİLDİ YUMUŞATMAK İÇİN

  ->  2 dilim ananas

  ->  10 tane badem

Malzemelerin mutfak robotuyla püre haline getirilmesiyle hazırlanır. Göz çevresine uygulanmamalıdır.

Bu yazı faydalı oldu mu?

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
1 kişi oy verdi
Ortalama Puan: 4,00 / 5
blankLoading...


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz